Kronika przedszkola Tęczowa Kraina

W świecie magii i czarów

22 września 2009 w naszym przedszkolu gościliśmy iluzjonistę Roberta Szablowskiego z magicznym przedstawieniem. Dzieci z zainteresowaniem obserwowały sztukę magii oraz poznawały niektóre jej sekrety. Przez moment mogły  stać się prawdziwymi czarodziejami.. Było to dla nich wspaniałe przeżycie. Naszym dzieciom występ bardzo się podobał, o czym świadczyła ich pomoc w magicznych sztuczkach i gromkie brawa na zakończenie przedstawienia.

Uroczyste otwarcie Przedszkolna Niepublicznego „Tęczowa Kraina” w Dniu Edukacji Narodowej 14.10.2009 roku

W dniu 14.10.2009 r. o  godzinie 9.30 odbyło się uroczyste otwarcie Przedszkola Niepublicznego „Tęczowa Kraina”. W tak uroczystym dniu, jakim jest Dzień Edukacji Narodowej, swoją obecnością uroczystość zaszczycili zaproszeni goście między innymi:

  • przedstawiciel Kuratorium Oświaty w Toruniu,
  • władze Gminy Lubicz,
  • przedstawiciel Duszpasterstwa,
  • reprezentanci społeczności lokalnej,
  • przyjaciele przedszkola,
  • przedstawiciele innych placówek edukacji przedszkolnej,

Dzieci zaprezentowały przygotowany wspólnie z nauczycielkami program artystyczny. Ksiądz Proboszcz poświęcił Tablicę Pamiątkową, która zostanie umieszczona w budynku przedszkola.

Przedszkolaki na poczcie

W dniu 21.10.2009 dzieci z grupy ,,Żabek" odwiedziły Urząd Pocztowy w Lubiczu Dolnym. Na miejscu dzieci zobaczyły, jak wygląda praca na poczcie. Dzięki uprzejmości pracowników dzieci otrzymały znaczki, koperty oraz różne druki, które pozwoliły na zorganizowanie w sali kącika pocztowego. Ponadto stawiały pieczątki i wysyłały listy poprzez wrzucenie ich do skrzynki.

Za miłą współpracę, która zaowocuje i pomoże naszym przedszkolakom w dalszym rozwoju w imieniu dyrektora i rady pedagogicznej Przedszkola Niepublicznego „Tęczowa Kraina", Pracowników Poczty wyróżniono dyplomem „Przyjaciel Przedszkola" dziękując tym samym za pomoc i okazaną życzliwość naszym milusińskim.