Kronika przedszkola Tęczowa Kraina

Dni  adaptacyjne w Przedszkolu „Tęczowa Kraina” w dniach 15 – 19 czerwca 2009

15 czerwca 2009 to bardzo ważna data dla przedszkola Tęczowa Kraina w Lubiczu Dolnym. To nie tylko pierwszy dzień dni adaptacyjnych, które odbyły się w przedszkolu, to wielkie otwarcie przedszkola. Właśnie w tym dniu do nowego przedszkola przybyli pierwsi przedszkolacy. To był wielki dzień zarówno dla mam,  ich pociech jak i przedszkola, które rozpoczęło swoją działalność. Tak wyjątkowy dzień musiał być bardzo uroczysty, dlatego do przedszkola zaproszono teatr ” Vaśka” z Torunia, który wystawił swój spektakl „Kocie frasunki” na świeżym powietrzu. Dzieci były zachwycone, tym bardziej, że przedstawienie mogły obejrzeć wraz z rodzicami, a pogoda dopisała.

Dni adaptacyjne odbyły się w dniach 15 – 19 czerwca i uczestniczyli w nich rodzice wraz z dziećmi, dyrekcja i kadra pedagogiczna oraz personel pomocniczy. Odbyły się one w dwóch grupach: 1 – sza to grupa 2,5 – 3 latków, 2 – gą grupę stanowiły 4 i 5 – latki.

Każdy z dni adaptacyjnych rozpoczynał się śniadaniem, w którym mogli uczestniczyć wraz z dziećmi rodzice. Oprócz tradycyjnych przedszkolnych posiłków, w czasie trwania dni adaptacyjnych dodatkowo zastał wprowadzony zdrowy przysmak : talerz owoców. Wszystkie dzieci otrzymały serduszko – wizytówkę z własnym imieniem i uczestniczyły w licznych zabawach integrujących w sali i na powietrzu. Przede wszystkim jednak spędzały swój czas na zabawach dowolnych zabawkami przedszkolnymi.

Już w tygodniu adaptacyjnym pojawiły się pierwsze zajęcia z panią z grupy, w tym również zajęcia plastyczne. Milusińscy mieli także okazję poznać swoje panie od zajęć dodatkowych i uczestniczyć w swoich pierwszych zajęciach rytmiczno – muzycznych,  angielskim na wesoło oraz badaniach logopedycznych. Dni adaptacyjne pozwoliły nawiązać pierwsze przyjaźnie między dziećmi oraz podjąć współpracę między nauczycielkami i rodzicami.